top of page
image_6209779.JPG
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Doç. Dr. Mazhar Ortac, 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olup Tıp doktoru unvanını almıştır. Mezuniyetinin ardından, İstanbul Tıp Fakültesi Uroloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlamış ve 2014 yılında tamamlayarak uroloji uzmanı unvanını almıştır. Zorunlu hekimlik hizmeti sonrası İstanbul Tıp Fakültesi Uroloji Anabilim Dalında öğretim görevlisi olarak atanmış ve 2020 yılında “Uroloji Doçenti” unvanını almıştır. Şu an halen İstanbul Tıp Fakültesi Uroloji Anabilim Dalı kadrosunda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Dr. Ortac, Avrupa Üroloji Board sınavında başarılı olmuş ve FEBU (Fellowship European Board of Urology) unvanını almaya hak kazanmıştır. Yurtiçi aktivitelerinin yanı sıra çeşitli kısa ve uzun dönem yurt dışı deneyimleri bulunmaktadır.

Androloji (Erkek Cinsel Sağlığı ve İnfertilite - Kısırlık) konusunda uzmanlaşmak amacıyla 2011 yılında Avrupa'nın önde gelen merkezlerinden biri olan University College London Hospital (UCLH) (Londra-İngiltere)'da 3 ay süreyle çalışmıştır. Ayrıca, üretra darlıklarının cerrahi tedavisinde uluslararası bir merkez olan University College London Hospital (UCLH) (Londra-İngiltere) Erkek Rekonstrüktif Üroloji Kliniğinde 2019 yılında Prof. Dr. Mundy ve Prof. D. Andrich ile 3 ay süreyle ameliyatlara katılmıştır.

Klinik çalışmalarının yanı sıra araştırma konusunda da deneyimli olan Dr. Ortac, 2021-2023 yılları arasında TÜBİTAK bursu ile Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Wake Forest Institute for Regenerative Medicine laboratuvarında ve Wake Forest Üniversitesi Uroloji Kliniğinde Androloji ve Rekonstrüktif Üroloji hastalıklarının kök hücre ile tedavileri konusunda çalışmalar yapmıştır. ABD dönüşü İstanbul Tıp Fakültesi Uroloji Anabilim Dalında Doçent kadrosunda çalışmaya başlamıştır.

Üroloji alanında kanıta dayalı, yenilikçi bir bakış açısına sahip olan Doç. Dr. Mazhar Ortac, hastalarını gelişen tedavi yöntemlerini göz önünde bulundurarak tedavi etmektedir. Birçok uluslararası araştırma ve bilimsel yayın ile üroloji alanına katkılar sağlayan Dr. Ortac, Androloji ve Rekonstrüktif Üroloji Uzmanı olarak akademik çalışmalarını yürüterek hastalarını tedavi etmektedir.

bottom of page